Enghlish عضویت و ورود اعضاء نقشه سایت ایمیل تماس با ما RSS
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير
هدر
1399/04/07 روحانيت نقش مهمي در اشاعه فرهنگ درست مصرف كردن دارد
روحانيت نقش مهمي در اشاعه فرهنگ درست مصرف كردن دارد
 

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان سيستان و بلوچستان مسئول شواري سياست گذاري ائمه جمعه سيستان و بلوچستان گفت: روحانيت نقش مهمي در شناخت و اشاعه فرهنگ دريت مصرف كردن در ميان جامعه دارد.

حجت السلام و المسلمين جواد طاهري در همايش ائمه جمعه و جماعات سيستان و بلوچستان با محوريت ترويج مصرف بهينه آب و برق اظهارداشت: روحانيت با حضور در مساجد و جمع‌هاي مردمي نقش مهمي در حوزه مديريت مصرف آب و برق مي‌تواند داشته باشد.

وي ادامه داد: با توجه به قرارگيري در هفته مديريت مصرف آب و برق بايد بيش از پيش نسبت به صرفه جويي اين 2 نعمت مهم توجه شود.

مسوول شوراي سياست گذاري ائمه جمعه سيستان و بلوچستان گفت: با توجه به اينكه توليد و توزيع آب و برق، كاري بسيار دشوار است مردم با مصرف بهينه در اين 2 بخش بايد كمك كننده باشند.

وي با بيان  اينكه مديريت مصرف به معناي عدم مصرف نيست بلكه بهينه و در زمان مناسب مصرف كردن است افزود: استفاده نكردن از لوازم پر مصرف در ساعات پيك مصرف برق (ساعات 12 تا 16)، خاموش كردن لامپ‌هاي اضافي، استفاده از نور طبيعي، سايبان مناسب و سرويس كاري كولرهاي آبي نكات ساده اما مهمي هستند كه با رعايت آن مي‌توان ياريگر صنعت برق بود. 

نماينده امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان نيز در اين نشست گفت: خداوند در آيات فراواني از قرآن كريم در مورد صرفه جويي و اسراف نكردن تاكيد كرده است

مولوي عبدالمجيد شه بخش ادامه داد: متاسفانه اسراف و تبذير در جامعه زياد شده و بايد به اين موضوع توجه شود

وي بيان كرد: با انجام صرفه جويي شاكر نعمت هاي خداوند باشيم

نماينده امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان افزود: برگزاري چنين نشست‌هايي باعث مي شود تا به خودمان يادآوري كرده و جلوي اسراف را بگيريم.

84 درصد مشتركان سيستان و بلوچستان در بخش خانگي و تجاري هستند

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق سيستان و بلوچستان در اين نشست گفت: 84 درصد مشتركان اين استان در حوزه خانگي و تجاري، سه درصد عمومي، يك و نيم درصد كشاورزي و سه دهم درصد صنعتي هستند.

خليل عوض زاده اظهارداشت: نفوذ كلام علما در كشور و اين استان بي بديل است و بايد از اين ظرفيت بدرستي استفاده شود.

وي با بيان اينكه سيستان و بلوچستان يكي از استان‌هاي پهناور كشور است ادامه داد: ميانگين اشتراك برق در اين استان حدود چهار اشتراك در هر كيلومتر مربع بوده در حاليكه ميانگين كشور 21 اشتراك در هر كيلومتر مربع است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق سيستان و بلوچستان به اقدامات شاخص شركت توزيع در اين استان اشاره كرد و افزود: قبض سبز، طرح ديسپاچينگ محلي، طرح چاوش، خطوط گرم با پيمانكاران بومي، هوشمند سازي اتفاقات برق از طريق سامانه 121 از جمله اقدامات مهم اين شركت بوده است.

 وي به نقش بانوان سيستان و بلوچستان در مديريت مصرف برق اشاره كرد و اظهارداشت: با توجه به اينكه بيشترين درصد مشتركان برق اين استان در بخش خانگي هستند نقش بانوان در مديريت مصرف بسيار مهم و تاثير گذار است.

خليل عوض زاده در حوزه تفاهم نامه‌هاي انعقادي بين كشاورزان گفت: اگر كشاورز در ساعت پيك مصرف برق از پمپ كشاورزي استفاده نكند طبق تفاهم‌نامه‌اي كه با وي منعقد مي‌شود مي‌تواند 20 ساعت بعدي را رايگان از برق استفاده كند.

وي خاطرنشان كرد: نقش مردم، ادارت و دستگاه‌ها در مديرت مصرف برق بسيار مهم است و با رعايت راهكارهاي ساده اما مهم چون عدم استفاده از لوازم پر مصرف در ساعات پيك مصرف برق روز (ساعات 12 تا 16)، قرار دادن كولرهاي گازي در دماي آسايش 24 تا 26، خاموش كردن لامپ‌هاي اضافي، استفاده از نور طبيعي، سايبان مناسب و دور كند در كولرهاي آبي ياريگر صنعت برق باشيم

مديرعامل برق منطقه‌اي سيستان و بلوچستان در اين نشست با بيان اينكه روز گذشته بيشترين ميزان پيك برق منطقه‌اي اين استان را با هزار و 611 مگاوات تجربه كرديم گفت: ميزان توليد برق در اين منطقه هزار و 30 مگاوات بوده كه 600 مگاوات مازاد مصرف ديروز از شبكه سراسري دريافت شده است.

عليرضا پرنده مطلق با بيان اينكه هفته اول تير به نام هفته صرفه جويي در مصرف آب و برق نام ‌گذاري شده بيان كرد: صرفه جويي؛ مصرف كردن به ميزان نياز و در زمان مناسب است.

وي تصريح كرد: مردم بر اساس آموزه‌هاي ديني، همياري و همكاري مي‌توانند الگوي مصرف را به ميزان مناسبي تغيير دهند.
مديرعامل برق منطقه‌اي با بيان اينكه نياز مردم در حوزه آب و برق بايد حل شود افزود: بهينه مصرف كردن تنها مختص فصل تابستان نيست و اين موضوع بايد در كل سال مورد توجه قرار گرفته شود.

  
15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق وب سايت متعلق به شركت توزيع نيروي برق سيستان و بلوچستان مي باشد(استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است)
         |  پياده سازي  با  پرتال سازماني درسا       
بستن
Powered by DorsaPortal