هشدار مدیر عامل توزیع برق سیستان و بلوچستان به ادارات پر مصرف استان
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به افزایش مصرف برق و مواجه شدن کمبود سوخت نیروگاه های تولید برق، مصرف برق ادارات، دستگاه ها و نهادهای اجرایی پایش و برق مراکز پر مصرف قطع خواهد شد.
 
 
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به افزایش مصرف برق و مواجه شدن کمبود سوخت نیروگاه های تولید برق، مصرف برق ادارات، دستگاه ها و نهادهای اجرایی پایش و برق مراکز پر مصرف قطع خواهد شد.

خلیل عوض زاده از تشکیل تیم ارزیاب این شرکت به منظور رصد و پایش چگونگی مدیریت مصرف انرژی در ادارات، دستگاه ها و نهادهای اجرایی خبر داد وبیان کرد  با :تشکیل این تیم مصرف انرژی ادارات و دستگاه های اجرایی استان به صورت روزانه رصد می شود و ادارات پر مصرف به حوزه استانداری معرفی و در صورت عدم رعایت مصرف بهینه انرژی برقشان قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستاناظهار داشت: این کار گروه شامل 2 اکیپ شبانه و روزانه می باشد که با بازدید میدانی از سطح ادارات استان چگونگی وضعیت مصرف برق این مراکز را رصد می کنند.

وی با بیان اینکه این طرح با همکاری بسیج ادارات سیستان و بلوچستان در حال انجام است افزود: پیرو حضور و دیدار فرمانده بسیج ادارات استان در ستاد این شرکت، تمامی فرماندهان و نیروهای بسیجی ادارات این منطقه آمادگی کامل خود برای همکاری در این طرح را اعلام کردند.

مهندس خلیل عوض زاده ادامه داد: استفاده حداکثری از نور طبیعی و نظارت بر مصرف روشنایی ساختمان ها، خارج کردن دستگاه هایی همچون اسکنر، پرینتر و تلویزیون از حالت آماده به کار ، تنظیم درجه حرارت محیط در دمای مناسب ( 18 تا 21 درجه سانتی گراد)، کاهش درجه حرارت آب گرم مورد استفاده در ساختمان، سرویس به موقع لوله ها و اتصالات، تمیز نگه داشتن سطوح وسایل گرمایشی و عایق کاری مناسب تاسیسات، تنظیم برنامه ای برای اینکه تاسیسات گرمایشی مرکزی یک ساعت قبل از شروع به کار پرسنل روشن شده و حداقل 2 ساعت قبل از خروج پرسنل و تعطیلی اداره خاموش شوند و خاموش نمودن کولرهای گازی دو منظوره جهت استفاده از گرمایش ( این دستگاه در بخش گرمایشی حدود 15 درصد بیشتر از بخش سرمایشی برق مصرف می کند) از جمله نکاتی است که می تواند در حوزه مصرف بهینه انرژی در ادارات انجام داد.

 

 
تاریخ:
1399/10/24
تعداد بازدید:
36
منبع:
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان است.
Powered by DorsaPortal