استفاده از نیروی انسانی کارآمد عامل مهم برقراری شرایط پایدار در مواقع بحران است
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، رییس گروه مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: استفاده از نیروی انسانی کارآمد و تجهیزات مناسب عامل مهم در برقراری شرایط پایدار در مواقع بروز بحران است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، رییس گروه مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: استفاده از نیروی انسانی کارآمد و تجهیزات مناسب عامل مهم در برقراری شرایط پایدار در مواقع بروز بحران است. 

علی رجبی روز سه شنبه طی نشست فرماندهی مانور عملیاتی آموزشی سطح یک وزارت نیرو در منطقه عمومی پیر سهراب شهرستان چابهار با بیان اینکه رسالت شرکت های تابعه وزارت نیرو خدمت رسانی به مردم است اظهار داشت: انجام این مانور نقش مهمی در شناسایی چالش ها و نقاط ضعف هر سازمان دارد تا در شرایط اضطراری خدمت رسانی مطلوب انجام شود. 

وی ادامه داد: رویکرد طراحی این مانور افزایش اعتماد اجتماعی جامعه و انسجام و هماهنگی شرکت های آب و برق در هنگام بروز بحران است. 

سیستان و بلوچستان از استان هایی است که همواره در معرض بروز حوادث طبیعی قرار دارد 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در ادامه این مراسم گفت: این استان از جمله مناطقی است که همواره در معرض بروز حوادث طبیعی قرار دارد و دستگاه های خدمت رسان باید به حفظ آمادگی و هماهنگی همیشگی خود اقدام کنند. 

علیرضا شهرکی افزود: انجام این مانور نقش مهمی در حفظ آمادگی  تیم های عملیاتی در مواقع بحرانی خواهد داشت به گونه ای که بیشترین خدمت رسانی در کمترین زمان ممکن انجام شود. 

وی بیان کرد: با بهره گیری از تجربیات اینگونه مانورها، نقاط قوت و ضعف هر سازمان باید به درستی شناسایی و در صدد رفع آن بود. 

نصب و برکناری 9 اصله تیر در مانور عملیاتی، آموزشی سطح یک وزارت نیرو در شهرستان چابهار 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان و رئیس کمیته ایمنی و امنیت مانور عملیاتی، آموزشی سطح یک وزارت نیرو در حاشیه این نشست اظهار داشت: طی اقدام عملیاتی یک روزه پرسنل شرکت های توزیع برق استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی چهار اصله پایه بتونی 12.1000، دو پایه بتونی 12.400 نصب و 2 اصله پایه چوبی 12 متری و یک اصله پایه بتونی 12.400 فرسوده برکنار شد. 

خلیل عوض زاده ادامه داد: همچنین طی فعالیت تیم های عملیاتی شرکت های توزیع برق این مناطق 21 اسپن رگلاژ شبکه برق انجام شد.  

وی بیان کرد: 19 تیم عملیاتی با استعداد نیرویی 99 نفر و 41 ماشین سبک و سنگین از استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی در در مانور بزرگ عملیاتی، آموزشی سطح یک وزارت نیرو در منطقه عمومی پیر سهراب شهرستان چابهار فعالیت نمودند. 

عوض زاده با بیان اینکه هفت تیم عملیاتی با استعداد نیروی 18 نفر در حوزه توزیع برق فعالیت داشتند گفت: هدف از برگزاری این مانور، هماهنگی و ارتقای عملکرد شرکت‌های تابعه وزارت نیرو برای مقابله با سیلاب های احتمالی است. 

وی در بخش کمیته ایمنی و امنیت مانور بزرگ عملیاتی، آموزشی سطح یک وزارت نیرو گفت: هماهنگی لازم با ارگان های انتظامی و امنیتی به منظور کنترل تردد و حضور اکیپ ها و خودرو های عملیاتی و امدادی به منطقه، آماده باش کامل کلیه نیروهای منطقه در حفاظت از تأسیسات و تجهیزات و برقراری نظم و امنیت از جمله موضوعات دنبال شده در این بخش بود. 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، با توجه به اهمیت امنیت مانور عملیاتی_آموزشی سطح یک وزارت نیرو، تیم های کارشناسی از استان های آذربایجان شرقی، ایلام، کرمانشاه، همدان، سمنان و خراسان رضوی به صورت تخصصی نسبت به ارزیابی این مانور اقدام کردند.

تاریخ:
1400/09/02
تعداد بازدید:
38
منبع:
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان است.
Powered by DorsaPortal