بیش از پنج هزار تفاهم نامه مدیریت مصرف برق در سیستان و بلوچستان منعقد شد
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: پنج هزار و 962 تفاهم نامه مدیریت مصرف برق با مشترکان صنعتی، کشاورزی، تجاری و اداری به‌ منظور کاهش مصرف برق در پیک تابستان 1401 منعقد شد.


 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: پنج هزار و 962 تفاهم نامه مدیریت مصرف برق با مشترکان صنعتی، کشاورزی، تجاری و اداری به‌ منظور کاهش مصرف برق در پیک تابستان 1401 منعقد شد.

مهندس خلیل عوض‌زاده اظهارداشت: سهم مشارکت این تعداد تفاهم نامه در ساعات پیک مصرف 192 مگاوات بر آورد شده که پیش بینی می‌شود به میزان 50 مگاوات همکاری در این بخش حاصل شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته، پنج هزار و 66 تفاهم نامه مدیریت مصرف برق در بخش‌های مختلف صنعتی، اداری، تجاری و کشاورزی در پیک تابستان ثبت شد، ادامه داد: این میزان همکاری موجب صرفه جویی حدود یک میلیون و336 هزار کیلوواتی برق در این استان شد و 28 میلیارد و550 میلیون ریال به مشترکانی که طبق الگوی تعریف شده تفاهم نامه در مصرف برق صرفه‌ جویی نمودند، پاداش اهدا شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه انعقاد تفاهم نامه مدیریت مصرف برق با هدف کاهش مصرف مشترکان در ساعات اوج مصرف و تأمین برق پایدار مشترکان خانگی انجام می شود، گفت: مشترکان برق در این طرح متعهد می‌شوند که میزان مصرف برق خود را در ساعات اوج مصرف بر اساس تفاهم صورت گرفته کاهش داده و یا نسبت به تغییر شیفت کاری به ساعات غیر پیک، روز‌های تعطیل هفته و یا ساعت کم باری اقدام کنند.

وی در ادامه به سایر اقدامات مهم شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان جهت گذر موفق از پیک تابستان سال جاری اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات مهم این شرکت جهت مدیریت بهینه مصرف انرژی، نصب کنتورهای هوشمند و کنترل پذیری مشترکان پر مصرف با امکان قطع و وصل از راه دور جریان برق در صورت عدم رعایت مصرف برق در ساعات پیک مصرف است.

عوض زاده ادامه داد: تغییر ساعات کاری ادارات با ظرفیت کاهش مصرف 100 مگاوات، یکی دیگر از برنامه های این شرکت در پیک مصرف سال جاریست که مکاتبات لازم در اینباره با حوزه استانداری انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: برگزاری مانورهای مختلف جهت جمع آوری کابل‌های غیرمجاز و اصلاح انشعابات، برگزاری مانور جهت شناسایی و جمع آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز، پایش مستمر کلیه مشترکان پر مصرف، ادارات و ارسال هشدار جهت قطع برق از راه دور از دیگر برنامه‌های این شرکت جهت عبور موفق از پیک تابستان سال‌جاری است.

وی تصریح کرد: یکی از ظرفیت های مهم در کاهش مصرف انرژی در ساعات پیک مصرف، استفاده از دستگاه های دیزل ژنراتور ادارات و سازمان ها است که گفت و گوهایی لازم جهت استفاده از این ظرفیت بیان شده است.

عوض زاده خاطر نشان کرد: یکی دیگر از اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان در راستای برنامه های تکلیف شده شرکت توانیر تعدیل روشنایی معابر و استفاده از ظرفیت بیش از 14 مگاواتی این بخش است.

وی در بخش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی، گفت: ارسال پیامک اطلاع رسانی و آموزشی، تعامل ویژه با مرکز صدا و سیمای استان، ارتباط گسترده با خبرگزاری ها و کانال های مرجع خبری استان، تهیه کلیپ، موشن و پوسترهای آموزشی و انتشار در بستر فضای مجازی، استفاده از تریبون های مقدس نماز جمعه و جماعت جهت اشاعه راهکار های مدیریت مصرف، اطلاع رسانی راهکارهای مدیریت مصرف در قالب، استند، بیلبورد و تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر از جمله دیگر اقدامات انجام شده این شرکت جهت عبور موفق از پیک تابستان است.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان نقش مردم در مدیریت مصرف برق را مهم دانست و افزود: راهکارهای ساده اما پر اهمیت در حوزه مدیریت مصرف وجود دارد که خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز از جمله ساده ترین راه‌های صرفه جویی در مصرف برق است.

عوض زاده بیان کرد: با توجه به شروع فصل گرما و تداوم آن که باعث افزایش فزاینده مصرف برق خواهد شد مشارکت و همکاری همگانی در مدیریت مصرف انرژی به ویژه در ساعت اوج بار (ساعات 12 تا 18) بسیار مهم است.

 وی تصریح کرد: دمای مناسب برای تنظیم ترموستات در کولرهای گازی بین 24 تا 26 درجه سانتیگراد بوده و نیاز است به این امر به ویژه در ساعات اوج مصرف (ساعات 12 تا 18) توجه شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: تا حد امکان افراد از لوازم پر مصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی و جارو برقی به صورت همزمان در ساعات اوج بار(ساعات12 تا 18 ) استفاده نکنند.

 

تاریخ:
1401/02/21
تعداد بازدید:
68
منبع:
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان است.
Powered by DorsaPortal