برخورد قاطع دادستانی سیستان و بلوچستان با ادارات پر مصرف
✒️ به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه احقاق حقوق عامه از سیاست های اصلی دستگاه قضا است، گفت: با اداراتی که نسبت به مصرف بهینه برق بی توجهی کنند قاطعانه برخورد خواهد شد.


 

✒️ به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه احقاق حقوق عامه از سیاست های اصلی دستگاه قضا است، گفت: با اداراتی که نسبت به مصرف بهینه برق بی توجهی کنند قاطعانه برخورد خواهد شد.

مهدی شمس آبادی روز یکشنبه در نشست مدیریت مصرف برق سیستان و بلوچستان که با حضور مدیر کل دیوان محاسبات استان، معاون سازمان بازرسی استان و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در سالن جلسات ستاد این شرکت برگزار شد، اظهار داشت:

 با توجه به شروع پیک تابستان و شرایط حساس جامعه در بخش انرژی، انجام برنامه های مدیریت مصرف بهینه انرژی در تمام بخش‌ها  به ویژه حوزه اداری بسیار مهم است.

وی به لزوم اشاعه صحیح مصرف برق و نهادینه شدن فرهنگ صرفه جویی تاکید کرد و ادامه داد: ضمن پایش و رصد روزانه مصرف برق ادارات، لزوم تشکیل تیم‌های ارزیاب، متشکل از استانداری، دادستانی و توزیع برق مهم است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: برخورد قاطع با سارقان تجهیزات شبکه برق و استفاده کنندگان غیر قانونی از برق به ویژه مصرف کنندگان دستگاه های استخراج رمز ارز الزامی است.

وی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان را یکی از شرکت‌های پیشرو کشور در بسیاری از اقدامات شاخص دانست و افزود: استفاده از ناوگان خودرویی هوشمند، پایش دقیق و لحظه ای شبکه برق، ارائه خدمات غیر حضوری و غیره از جمله اقدامات مهم انجام شده در این شرکت است. 

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان در ادامه این نشست ضمن ارائه عملکرد و اقدامات شاخص این شرکت، اظهار داشت: وزارت نیرو مشوق های مدیریت مصرف مناسبی در بخش های مختلف خانگی، اداری، کشاورزی و صنعتی در نظر گرفته است. 

مهندس خلیل عوض زاده ادامه داد: طبق مصوبه وزارت نیرو، ادارات باید 30 درصد کاهش نسبت به مصرف دوره مشابه سال گذشته در ساعات ادارای و 60 درصد کاهش مصرف جاری در ساعات غیر اداری را انجام دهند. 

وی با بیان اینکه مصرف روزانه برق ادارات سیستان و بلوچستان از طریق مرکز پایش شرکت توزیع نیروی برق این استان رصد می‌شود، گفت: اداراتی که نسبت به رعایت دستورالعمل ابلاغی اقدام نکنند در مرحله اول تذکر و در صورت عدم توجه به اخطار ارسالی، قطع خواهند شد.  

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بسیاری از ادارات این استان در زمینه مدیریت مصرف برق همکاری لازم را انجام می دهند و سال گذشته از استان های برتر در این بخش بوده‌ایم. 

وی تصریح کرد: لزوم نصب و استفاده از مولدهای اضطراری ادارات در ساعات اوج مصرف کمک مهمی در بخش مدیریت مصرف انرژی می‌کند. 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان در حاشیه این نشست، دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان، معاون سازمان بازرسی استان، مدیر کل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان و مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق این استان از مرکز دیسپاچینگ این شرکت بازدید نمودند.

تاریخ:
1401/03/29
تعداد بازدید:
90
منبع:
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان است.
Powered by DorsaPortal